logo Olde Veste
“HET DERDE” : De laatste der Mohicanen !

“HET DERDE” : De laatste der Mohicanen !

Nieuwsbericht

Velen van u zullen bij het lezen van bovenstaande titel de wenkbrauwen hebben gefronst. "Waar gaat dit nu weer over?" of "Moet die website soms vol met onzin of zo?" De spelers van het huidige 3e (ja, ja, we hebben er nog steeds 3) zullen helemaal met de nodige vragen zitten. Ik zal jullie dan ook niet langer in spanning houden en meteen met de deur in huis vallen. Jaren geleden (om precies te zijn 24 jaar!) besloten een aantal selectiespelers dat men liever niet meer 2 x in de week wou trainen en daardoor dus genoodzaakt waren om lager (in het 3e dus) te gaan voetballen. Samen met nog een aantal 'verenigingsvoetballers' werd een verzoek bij het toenmalige bestuur ingediend om als vriendenteam ingeschreven te worden bij de KNVB. Na de nodige (én onnodige) beraadslagingen stemde het bestuur hier uiteindelijk mee in en werd dit team ingeschreven als 3e. Al vanaf het begin werd de vaste naam: HET DERDE Een illuster drietal van onze vereniging (Johan Bulsink, Jan van der Ploeg en Jack Berghuijs) was als enige vanaf het begin actief betrokken bij dit team. Na 24 jaar trouwe dienst gaf men vorig seizoen aan géén nieuw seizoen te willen beginnen. Aangezien nog een tweetal diehards met 19 'dienstjaren' (Edwin Doeve en Jurjen Westerhof) aangaven te stoppen, was dit meteen het einde van dit roemruchte HET DERDE. Aan dit tijdperk mag niet onopgemerkt een einde komen. De leider van dit zooitje, Jan van der Ploeg, heeft mij dan ook verzocht om enige informatie voor het nageslacht achter te laten op de website. Onderstaand mijn poging hiertoe, maar mocht u zich geroepen voelen tot enige aanvulling c.q. correctie,  schroom dan niet en mail dit naar de webmasters. Wie weet ontstaat er wel een boeketreeks? 10 jaar Het Derde 1991-2001Zoals gezegd ging dit team begin jaren 90 onder aanvoering van Jan van der Ploeg van start. Nu zult u wel denken dat hij dan vast ook de hele periode leider is geweest. Nou, dan hebt u het mis. De eerste 5 jaar had hij zijn goede kameraad Andries Huberts hiervoor gecharterd en die deed dit vol overgave. Aangezien de vele mondige spelers nog al eens commentaar hadden op de leider (waar niet op eigenlijk?) introduceerde Jan een voor onze vereniging nieuw fenomeen om de monden stil te krijgen: gedeeld leiderschap door spelers! Voor én na de winterstop vond er een wisseling van een leidersduo plaats. U hoort het goed, per toerbeurt werd het team begeleid (of juist niet !) door 2 eigen spelers. Dit leverde iedere zaterdag weer leuke taferelen op: “ Wie zet ik op de bank, mezelf of toch maar weer een ander……”. Ook het niet regelen van een scheidsrechter leidde tot de simpele slotsom dat men dan zelf maar moest fluiten. Misschien een idee om dit bij de lagere senioren verplicht in te voeren, zodat de vele afzeggers zelf eens de impact kunnen zien van hun handelwijze. Na een tijdje vond Jan het wel genoeg en stelde de groep voor het leidersstokje over te nemen. Niemand had hiertegen bezwaar. Gek hé? De vaste trainingsavond al die jaren was de woensdag. Menigeen probeerde ons ook naar de donderdag te krijgen, maar dat is nooit gelukt. De kantinecommissie zal ons team nog wel eens missen verwacht ik, want voor kantinepersoneel hoefde men nooit te zorgen na onze training. In aanvang deed Jan dit altijd zelf, maar naar verloop van tijd verdeelden wij dit onder elkaar. Diegene die kantinedienst had moest vervolgens ook de training (teams indelen) regelen. Na verloop van tijd kwam er een nieuw competitie-element in ons team: het regelen van hapjes. Volgens mij begon Cees Bos hiermee. Worst, kaas en pinda's stonden er op het menu. Vervolgens kwam er chips of broodjes knakworst of kippenvleugeltjes of broodjes saté bij. Het leek wel de overtreffende trap te worden. Het mooiste was toch wel de noodgedwongen bestelde pizza's. Diegene die toen dienst had, nee Doeve ik ga je naam niet noemen, vroeg in paniek aan Jan waar die hapjes toch stonden, die wij iedere woensdag kregen. Hij had blijkbaar niet door dat je deze zelf mee moest nemen. Hij maakte dit ruimschoots goed en we hebben er jarenlang om kunnen lachen. Een vast hoogtepunt van ieder seizoen was de jaarlijkse feestavond. Ook dit werd per toerbeurt georganiseerd. De oude feestcommissie wees gewoon nieuwe mensen aan. bubbelbadOok dit ging niet zonder risico gepaard, want er waren ook (jonge) gasten die dit 'gewoon' vergaten te regelen. Hoe druk kun je zijn? Dit jaarlijks gebeuren bleef overigens niet altijd bij één avond. Er werden ook weekenden georganiseerd. Ik noem hierbij in willekeurige volgorde: Ameland, Egmond aan Zee, skiën in Bottrop, Groningen, zeilen Kampen-Enkhuizen-Kampen en Centerparcs. Naast deze festiviteiten regelde onze leider nog menig feestje bij hem in huis of in de tuin of bij .... in de loods. Naar dat laatste feest is nog een echte prijs vernoemd: 'de BOLBLIKSEMBOKAAL van Harm'. Vanzelfsprekend hebben we veel bij Jan gebarbecued, maar het meeste bijzondere was toch wel 'The Caribbean Night'. Hartje winter buiten en in huis de kachel op 25 C, want iedereen liep in korte broek en/of blote pens. Jan had allemaal zand op de grond liggen en aan het plafond hingen visnetten met grote plantenbladeren (zeg maar palmbomen). Geweldig wat kon die man feesten regelen. Het was/is sowieso een regelneef in de goede zin van het woord. Ieder seizoen gaf hij als leider een nieuwsbrief uit. In deze nieuwsbrief vermelde hij naast een aantal huishoudelijke mededelingen (corvee, wasgeld, etc.) het speelschema voor het hele seizoen. Bij de uitwedstrijden stonden meteen alle chauffeurs vermeld en er was een heus belschema voor afgelastingen (de voorloper van Whatsapp). Ik weet niet meer welk jaar het was, maar de nieuwsbrief begon op een bepaald moment als volgt: Teamgenoten. Hier dan de eerste nieuwsbrief van jullie leider. Komend seizoen zijn wij ingedeeld als   Vierde, waarbij opgemerkt moet worden dat er volgend seizoen geen derde komt. Dit was de start van een geleidelijke afdaling van 3 naar 7, maar de naam bleef Het VV_D__OLDE_VESTE__54DERDE. De reden van deze standvastigheid met betrekking tot de naam heeft niets met koppigheid te maken (alhoewel dat prima zou kunnen). Neen, dit team is jaren geleden begonnen met een heuse website : www.hetderde.com. De laatste jaren werd  http://www.teamers.com gebruikt en hierdoor ging de oude site ter ziele. 2015-10-15 15.57.01 Als tweede reden voor deze standvastigheid wil ik u wijzen op bijgaande foto. Men had zelfs blauw-gele sporttassen laten maken met de opdruk HET DERDE. Zoals u ziet was de tekst bijna groter dan de tas, maar hij is nog steeds intact. Sommige spelers met maat 47 of groter moesten de toiletspullen apart meenemen in een plastic tas. Toch hebben we ze jaren gebruikt. Een aantal kernbegrippen van onze club zijn zeer zeker aanwezig geweest binnen dit team. Ik doel hierbij met name op gezelligheid, vriendschap én familie. Het laatste begrip wil ik graag toelichten met onderstaande tabel. Hierin kunt u duidelijk zien welke familieverbanden er allemaal zijn geweest. Ik beperk me hierbij maar tot de eerste lijn (broers, vader/zoon), want bij alle andere kruisbestuivingen (neven, zwagers) raak ik de tel kwijt.

broers

vader/zoon

1 Jan + Gerhard van der Ploeg Geert + Emilé Snijder
2 Herman, Klaas + Henk Klaster Jan + Gijs van der Ploeg
3 Gerrie + Cees Bos Gerard + Stefan Bolding
4 Bert, Lambert + Henk Veen Hans + Gert Zondervan
5 Jan + Gert Broer Dick + Bas Helweg
6 Harold + Géwout Esselink
Tot slot zou ik eigenlijk wel een prijsvraag willen houden. Aangezien sommige OV-leden hierbij een enorme voorsprong hebben, zie ik hier maar van af. Bij het Nederlands elftal heeft men het er altijd over hoeveel spelers een bondscoach 'verbruikt' heeft en meestal is dit vrij veel. Na 24 jaar kunnen we voor HET DERDE ook een dergelijk stand gaan opmaken: Hoeveel spelers zijn er in deze jaren 'verbruikt'? Bent u uitgeteld of moet ik nog even wachten? Een gemiddeld seniorenteam had in onze tijd toch wel 17 tot 18 spelers nodig. Tegenwoordig is dit wel 25! Ik zal het antwoord geven: op de kop af (slechts) 95 ! Een unieke teamfoto: Zoekplaatje 7e 20112012Onderstaand een aantal 'normale' teamfoto's in willekeurige volgorde: SENIOREN5A OV7-2008-2009Het Derde 1997foto CP 2001Het Derde 1997 2                                            
Deel dit bericht

share op facebook  
Top