logo Olde Veste
KNVB kent onze club bijzondere status Regionale Jeugdopleiding toe

KNVB kent onze club bijzondere status Regionale Jeugdopleiding toe

Nieuwsbericht

 

Jeugdopleiding Olde Veste op landelijk niveau

IMG_8186_bewerkt-1IMG_6998_bewerkt-1IMG_7028_bewerkt-1

          STEENWIJK - De KNVB heeft aan v.v. d’ Olde Veste’ 54 de status van Regionale Jeugdopleiding toegekend. Het bijhorende certificaat wordt door de KNVB komende zaterdag 23 april (12.00 uur op ons eigen sportpark) uitgereikt. Dit betekent dat Olde Veste volgens de KNVB voldoet aan alle criteria om jeugdspelers op te leiden voor de top van het amateurvoetbal.Regionale-jeugdopleiding1Audit Voorafgaand aan deze toekenning is de kwaliteit van de jeugdopleiding van Olde Veste door middel van een audit (onderzoek) op 72 onderdelen zeer uit105gebreid doorgelicht. Zo is onder andere gekeken naar het technisch beleid van de vereniging, de structuur van de jeugdopleiding, de inzet van gediplomeerde trainers, het niveau waarop jeugdteams actief zijn, de ontwikkeling van spelers en trainers, het medische kader, de inzet van visuele leermiddelen, beleid rond sportiviteit en respect, het aantal trainingsmomenten, de accommodatie en overige voorzieningen. Top amateurvoetbal De leden van de Bestuursgroep Technische Zaken zijn de laatste maanden druk bezig geweest met het project, waar in het bijzonder Marco de Grip (Hoofd Jeugdopleiding) een belangrijke  rol in heeft gespeeld. Olde Veste scoorde op bijna alle getoetste 72 onderdelen ruimschoots op het niveau van een Regionale Jeugdopleiding. Hiermee schaart Olde Veste zich direct achter de clubs die op landelijk niveau opereren, zoals bij ons in de regio Heerenveen en PEC Zwolle. Waar deze clubs een organisatie, structuur en werkwijze hebben neergezet om jeugdspelers op te leiden tot het niveau van de eredivisie of hoger, geeft de KNVB met de certificering van Regionale Jeugdopleiding aan dat de opleiding van Olde Veste voldoet aan alle standaards om spelers op te leiden voor de top van het amateurvoetbal. DIMG_7046_bewerkt-1e auditcommissie had met name veel waardering voor de structuur die trainers geboden wordt in de jeugdopleiding en beschreef dat als volgt in haar eindrapportage. “Olde Veste heeft de vertaalslag gemaakt van een beleidsplan naar een praktisch werkbare situatie. Trainers zijn opgeleid en worden begeleid in de verschillende methoden wat zorgt voor een consistente rode draad. Daarnaast worden trainers aan elkaar gekoppeld. Een voorbeeld is dat trainers continue oefenstof met elkaar delen rondom thematrainingen of dat er buddies gevormd worden die de Meulensteen-methode met elkaar uitwisselen”. Landelijke ranglijst Nadat een aantal jaren geleden aan Olde Veste de ‘Rinus Michels award’  (de prijs voor de beste amateur-jeugdopleiding van Nederland 2007/2008) werd uitgereikt, is deze certificering de volgende, mooie stap in de verdere ontwikkeling van de jeugdopleiding. Deze ontwikkeling is eveneens af te lezen aan de 20e plaats die Olde IMG_8159_bewerkt-1Veste inneemt op de landelijke ranglijst Jeugdopleidingen. Deze 20e plaats heeft Olde Veste te danken aan het hoge niveau waarop de jeugd op dit moment speelt. Nu de organisatie in de jeugd naar dit niveau is gebracht, is het van groot belang het niveau de komende jaren te behouden en waar mogelijk nog te verbeteren. Daar wordt door een groot aantal enthousiaste mensen op dit moment hard aan gewerkt. Bestuursgroep Technische Zaken  
Deel dit bericht

share op facebook  
Top