logo Olde Veste
Rubbergranulaat ingestrooide kunstgrasvelden

Rubbergranulaat ingestrooide kunstgrasvelden

Nieuwsbericht

Het televisieprogramma Zembla heeft op 5 oktober jl. aandacht besteed aan het gebruik van rubbergranulaat in kunstgras voetbalvelden. Een bepaalde stof in de korrels wordt ter discussie gesteld door een aantal deskundigen. Aangezien wij ons kunnen voorstellen dat het programma vragen bij u oproept, willen wij u informeren over het gebruik van rubbergranulaat in onze gemeente. Deze informatie kunt u vinden in een brief aan de Steenwijkerlandse (voetbal)verenigingen en is hierbij te downloaden. Brief Rubbergranulaat

Reactie KNVB

Beste bestuurder,knvb-logo Woensdag informeerden we jullie al over de uitzending van Zembla waarin zij aandacht hadden voor de mogelijke gezondheidsrisico’s van de rubberen korrels, het zogeheten SBR-rubbergranulaat, in kunstgrasvelden. Naar aanleiding van die uitzending ontvingen we bij de KNVB vragen van verenigingen en signaleren we dat verenigingen (en andere betrokkenen) twijfels hebben over het spelen op dergelijke velden. Vragen die wij goed begrijpen. Mede daarom hechten we er waarde aan jullie nogmaals te informeren en aan te geven dat uit eerdere onderzoeken van het RIVM niet gebleken is dat spelen op kunstgrasvelden gezondheidsrisico’s met zich meebrengt. En dat de velden dus gebruikt kunnen worden om op te spelen en trainen. Wel staat de KNVB erop dat er op zeer korte termijn aanvullend onderzoek komt. Dit onderzoek, te verrichten door het RIVM, moet antwoord geven op de vraagstukken zoals die nu bij ons en onze leden liggen. Maandag zitten we met partijen als de Vereniging Sport en Gemeente (VSG), het RIVM en andere organisaties rond de tafel om deze kwestie te bespreken en de vervolgstappen vast te leggen. We houden iedereen via de website van de KNVB en per mail op de hoogte van het vervolgproces. Dit bericht kan eventueel op de eigen website worden geplaatst om leden te informeren. We hopen iedereen zo voldoende geïnformeerd te hebben. Voor meer informatie kun je hierbij doorverwijzen naar berichtgeving op KNVB.nl. Met vriendelijke groet, KONINKLIJKE NEDERLANDSE VOETBALBOND Jan Dirk van der Zee Directeur amateurvoetbal  
Deel dit bericht

share op facebook  
Top