logo Olde Veste
Over het komen en gaan van spelers; en meer…

Over het komen en gaan van spelers; en meer…

Nieuwsbericht

Een interview met Dirk Gerrits en Folkwin Holtrop over 1e selectie en over het technisch beleidsplan

‘We horen vrij veel vanuit de Bestuursgroep Technische Zaken: een nieuw beleidsplan, spelers die komen en spelers die gaan.  Waarmee wil je beginnen?’

‘Ja dat klopt, er gebeurt veel binnen onze Bestuursgroep. De laatste tijd is er natuurlijk de hectiek van de komende en gaande spelers. Het is een tendens in het amateurvoetbal. Veel clubs kondigen steeds eerder aan welke spelers weg gaan en wie er bijkomen. Daar moeten we noodgedwongen in mee gaan. We hebben tijdens de winterstop al met Arno Hoekstra, onze hoofdtrainer, de selectie geanalyseerd en geconstateerd dat we beschikken over prima voetballers maar dat de selectie, jong, smal en vooral onervaren is.’

Aanvulling
‘Daarbij komt dat we de ambitie hebben om over 5 jaar een stabiele hoofdklasser te zijn. Dit hebben we ook zo verwoord in onze nieuwe technisch beleidsplan. Met ons eerste moeten we over 5 jaar ergens in het midden in de hoofdklasse staan. Met deze selectie kunnen we een heel eind komen, maar enige aanvulling is noodzakelijk. We hebben in de winter al vastgesteld dat we een of twee ervaren jongens erbij wilden halen. Na de winterstop zijn we hier mee aan de slag gegaan. Toen we ons hierop aan het oriënteren waren, gaf een aantal  jongens uit de 1e selectie aan onze vereniging te willen verlaten.’

En dit om uiteenlopende redenen. Dirk en Folkwin lichten toe: ‘Jacco Schaap gaf aan naar VV Steenwijk te willen om op zaterdag te kunnen werken. Jakko Veenstra kondigde aan naar FC Wolvega te gaan. Hoewel beide mannen niet altijd in de basis staan, hebben ze toch veel speelminuten gehad en hun waarde bewezen. Daarnaast vertelde Gossen Smit ons dat hij na zijn studie een wereldreis wilde gaan maken. Dat was nummer drie. Gossen is van grote waarde voor ons team. Een erg goede creatieve middenvelder, die we graag hadden willen houden. Bovendien een leuke vent in de groep. Maar het hield nog niet op. In maart kwam Kevin de Vries met de mededeling dat hij volgend seizoen bij Alcides gaat voetballen.’

Stage
Daar zit volgens Dirk en Folkwin een verhaal achter. ‘Kevin
doet op dit moment de opleiding CIOS. Hij is een van de beteren van de klas en is door het CIOS getipt bij SC Heerenveen voor een stage. Kevin is bij SC Heerenveen op gesprek geweest en is gevraagd stage te lopen bij hun A1. Gevolg van deze stage is dat hij ook op zaterdag mee moet met Heerenveen  A1. Hierdoor zou zijn voetbal bij Olde Veste in het gedrang komen. Deze informatie is bij Alcides terecht gekomen en die heeft hem gevraagd of in Meppel wil komen voetballen. Kevin heeft dit overwogen en uiteindelijk ja tegen beide gezegd. Erg jammer’, zegt het duo.

‘Hebben jullie geprobeerd hem op andere gedachten te brengen?’

‘Jazeker. We zijn met Kevin het gesprek aangegaan. Wij hebben dat gedaan, Arno heeft dat herhaaldelijk gedaan. We hebben hem aangeboden bij onze A1 stage te lopen en we hebben hem geadviseerd bij ons te blijven spelen. Bij ons heeft hij meer kans op speelminuten. Maar zijn besluit stond vast. Jammer.’

‘Toen kwam ook nog de mededeling dat Yannick Kaluzi van A1 naar Alcides vertrekt.’

‘Ja, inderdaad en daar zijn we niet blij mee. We hadden voor Yannick een plaats in de 1e selectie in gedachten. Yannick heeft zich prima ontwikkeld bij ons in de A1, heeft een aantal keren meegetraind met ons eerste en we zagen in hem wel een speler voor ons eerste. Hij had zeker veel speelminuten gekregen. Maar hij had niet het geduld om te wachten. We moeten het nog zien of hij veel kansen bij Alcides krijgt. Zeker wanneer ze naar de topklasse gaan. Ze hebben naast Yannick nog een ervaren spits van Rodha Raalte gehaald. We vrezen dat Yannick veel op de bank zal zitten of in het tweede zal spelen. Zijn situatie laat zich vergelijken met Luc Castaignos, die ook veel te vroeg van Feyenoord naar Inter Milaan vertrok. Maar ik hoop dat Yannick van waarde kan zijn voor Alcides en we wensen hem veel succes daar.’

‘Vandaar de komst van Koppers, Speentjes en Huisman?’

‘Ja dat klopt. Want naast de wens extra ervaring binnen te halen, bleek ook dat het vertrek van de genoemde jongens het nodig maakte om de selectie aan te vullen. Alleen aanvulling vanuit de 2e selectie en de jeugd vonden we onvoldoende. Ervaring is en blijft een must. Dit betekent niet dat we geen aanvullingen vanuit de jeugd gaan doen. Twee of drie spelers van het huidige A1 gaan in ieder geval over naar de 1e selectie. De jongens die we in het vizier hebben, beschikken over voldoende talenten om de concurrentie aan te kunnen gaan. En mocht het ze niet in een keer lukken om zich in de basis te spelen dan doen ze wel een hoop ervaring op.’

‘Voor wat betreft de spelers van buitenaf. Mark Huisman en Patrick Speetjens hadden we al een tijdje op het oog. Mark is een zeer ervaren speler van FC Meppel die daar al jaren in het eerste speelt. Mark wilde wel eens wat anders en wij denken dat Mark onze selectie uitstekend kan versterken. Het is een multifunctionele speler die op veel plaatsen op het middenveld en achterin heeft gespeeld. Patrick is een jongen met hoofdklasse-ervaring. Hij heeft bijna twee jaren in het eerste van SDC Putten gespeeld als basisspeler. Patrick is een echte centrale verdediger. Een moderne verdediger, goed in de opbouw maar hij kan ook prima een man uitschakelen.  Zo’n iemand kunnen we goed gebruiken bij Olde Veste.’

‘Stefan Koppers kennen we natuurlijk. Hij heeft in onze jeugd gespeeld, is destijds naar FC Zwolle gegaan. Heeft daar de jeugdopleiding doorlopen, het eerste niet gehaald en is toen naar MSC gegaan. Bij MSC was Stefan eigenlijk nummer twaalf. Viel veel in, maar had te weinig een basisplaats. Daar was hij ontevreden over en daarom stond hij wel open voor Olde Veste.’

 

 

 

‘Komen er nog meer spelers?’

‘Dat sluiten we niet uit, maar we weten het nog niet. Wel weten we dat de rest van de huidige selectie waarschijnlijk blijft. We hebben met alle spelers gesproken en het lijkt er op dat vrijwel iedereen blijft. We zitten regelmatig met Arno aan tafel om de balans op te maken en te bepalen hoe we verder gaan. Uitgangspunt blijft echter altijd dat er een gezonde balans moet zijn tussen spelers die we zelf hebben opgeleid en spelers van buitenaf. De overgrote meerderheid moet bestaan uit eigen spelers. Zo hebben we het altijd gedaan en zo zullen we het in de toekomst ook doen. Dat nu het beeld bestaat dat Olde Veste een andere koers gaat varen is ten onrechte. Wat we al eerder aangaven: we voelen ons genoodzaakt wat meer ervaring aan het 1e team toe te voegen en we zijn gedwongen onze selectie aan te vullen.’

 

‘Jullie hadden het in het begin van het gesprek over het nieuwe technisch beleidsplan. Staan daar nog meer opvallende zaken in?’

‘Ja, die staan er zeker in. Het plan besteedt veel aandacht aan onze jeugdopleiding. We stoppen de komende jaren heel veel effort in onze eigen jeugd. We willen dat er ieder  seizoen een aantal jeugdspelers doorstromen naar de 1e of 2e selectie. Ik noem met name ook de 2e selectie omdat dat ons beloftenteam gaat vormen. Veel spelers uit dit team moeten de potentie hebben om in het eerste te kunnen spelen. Daarin is ook een heel belangrijke rol voor Peter Pot, de nieuwe trainer van het 2e weggelegd. Hij moet de mannen klaarstomen voor het 1e. Zoals Gerjan van der Hogen dat nu heeft gedaan.’

‘Wij vinden het een normale weg voor een talentvolle jeugdspeler dat hij vanuit de jeugd naar het beloftenteam gaat en daar in 1 of 2 jaren wordt klaargestoomd voor het eerste. Ook vinden we het belangrijk dat onze 3e selectie regelmatig wordt aangevuld vanuit de jeugd. Belangrijk is dat de afstand tussen de verschillende teams niet te groot is.’

‘Om ieder jaar een aantal jeugdspelers te kunnen doorschuiven, moet onze jeugd wel klaar zijn voor deze stap. Dit betekent dat ze goed opgeleid moeten worden. Dit betekent dat we nog meer gaan investeren in onze jeugdopleiding. We doen dat onder andere door de eerste twee electieteams E en D jeugd volgend seizoen een derde trainingsmoment te geven. Twee keer onder leiding van hun eigen trainer, een keer onder leiding van onze techniek trainer Erik Nieuwenhuis. Tijdens deze derde training wordt met name aandacht geschonken aan de basistechniek. Als proef deden we dat dit jaar als met de E’s en dat breiden we nu uit naar ook de D’s. ‘

 

‘Dus de A, B en C jeugd trainen nog twee keer?’

‘Dat klopt: we starten met E en D. Aan het eind van het seizoen evalueren we dit en nemen het besluit of en hoe we dit gaan doen met andere selectieteams.

 

‘Zijn er nog meer opvallende zaken?’

‘De F, E en D selectieteams trainen volgend seizoen volgens de Meulensteen methodiek. Ook dit begeleidt Erik Nieuwenhuis. Dat betekent dat trainingen meer uniform worden. Deze methodiek schrijft per leeftijdscategorie voor wat iemand moet kunnen en biedt daar allerlei speciale oefeningen voor aan. Bij de jongste jeugd is daarbij vooral aandacht voor de techniek.’

‘Onze trainers zijn in de afgelopen maanden opgeleid in deze methodiek, gebruiken hem nu al en volgend jaar gaan we er vol mee aan de slag. Volgend seizoen leiden we de trainers van de C en B, en wellicht A op en dan gaan ook zij de methode toepassen.

Daarnaast gaan we een spelervolgsysteem implementeren. Met dit systeem volgen we de ontwikkeling van alle spelers. Trainers en scouts brengen hun bevindingen in en we kunnen de ontwikkeling van alle spelers goed monitoren. Op zo’n derde trainingsmoment kunnen we dan aandacht besteden aan specifieke tekortkomingen van spelers. In dit systeem kunnen we ook allerlei trainingsoefeningen opnemen, zelfs video opname is mogelijk. Kortom, als we dit systeem operationeel hebben, kunnen we flink wat jaren vooruit.’

‘Hebben jullie tot slot nog een laatste opmerking?’

‘Ja, we merken dat het voor veel mensen van binnen de vereniging het niet duidelijk is wat nu de Bestuursgroep Technische Zaken doet en wat de Bestuursgroep Jeugd doet. Zonder op alle details te willen ingaan, is het grote onderscheid dat Technische Zaken verantwoordelijk is voor alle prestatiegerichte teams (trainers, indeling, etc), zowel bij de senioren als bij de jeugd. Dit zijn alle 1e en 2e jeugdteams van alle leeftijdscategorieën. Voor de senioren zijn dit het 1e, 2e en het 3e. De bestuursgroep Jeugd is verantwoordelijk voor alle andere jeugdteams. De Bestuursgroep Voetbal bekommert zich om de resterende seniorenteams.’

Deel dit bericht

share op facebook  

Warning: Use of undefined constant nws - assumed 'nws' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/oldevest/public_html/archief/wp-content/themes/weblicity/single.php on line 77
Top